Özge ALTINTAŞ ÖZCAN

1979 yılında Ordu ilinin Ünye ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ünye’de tamamladı. Küçük yaşlarda başlayan musiki hayatına Ünye Kültür ve Musiki Derneği’nde devam etti.

1998 yılında 19 Mayıs Üniversitesi Ünye iktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünü kazandı ve 2002 yılında bu bölümden başarıyla mezun oldu.

2002 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Sanat Müziği Ses Eğitimi Bölümünü birincilikle kazandı ve 2006 yılında bu bölümden birincilikle mezun oldu.

Mezun olduğu okul bünyesinde ve haricinde Afyonkarahisar, Antalya, Konya gibi şehirlerde bir çok konser ve etkinliklerde görev almıştır.

Bazı CD projelerinde solist olarak yer almıştır. Bunlardan bazıları, “Hisari” , “Eylül” ve “Hancı” albümleridir.

2005-2006 dönemi Antalya’da özel bir sanat merkezinde Klasik Türk Müziği Topluluğu’nun koro çalıştırıcısı görevini üstlenmiştir.

2006-2007 öğretim yılları arasında Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Sanat Müziği Ses Eğitimi Bölümü’nde ses eğitimi derslerini sürdürmüştür.

2007 yılında Kültür Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’nün açmış olduğu sınavla, Diyarbakır Devlet Klasik Türk Müziği Korosu’na ses sanatçısı olarak atanmıştır.

2010 öğretim yılında  Afyonkarahisar Kocatepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Müzik Anabilim Dalında yüksek lisans programını tamamlamıştır.

2010 yılı itibari ile Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korusu’na ses sanatçısı olarak naklen atanmıştır. Halen  Şef Yrd. V. görevini sürdürmektedir. Özge ALTINTAŞ ÖZCAN ayrıca Çocuk Koromuzun Şefliğini de yürütmekte olup, evli ve iki kız çocuğu sahibidir.